Důchodové pojištění

Důchodové pojištění je speciální druh životního pojištění nebo spíše kapitálového životního pojištění, které má za cíl zvýšení životního standardu v seniorském věku života. Když klient dosáhne stanovené věkové hranice bude mu vyplácena naspořená částka, buď jako pravidelný důchod nebo jednorázově.

Délka trvání pojištění je libovolná na přání klienta ale konec pojistné doby se stanovuje kolem 50-70 lety. Některé instituce dokonce při zvýšení hospodářského výsledku zvyšují i spořící část pojištěného. U důchodového pojištění je také možnost sjednání dalších doplňkových připojištění a to například úrazové pojištění pro případ smrti či trvalých následků.

Důchodové pojištění online

Výhodou důchodového pojištění je jeho daňová uznatelnost. Nevýhodou ale je, že se nedá měnit jeho nastavení ve smlouvě. Dejte pozor a nezaměňujte důchodové pojištění s penzijním připojištěním!

Důchodové pojištění zdarma

Na důchodové pojištění stát nepřispívá ze státního rozpočtu, kdežto na penzijní připojištění ano.

Hodnocení článku Důchodové pojištění: Top Články

Tagy: Cestovni Pojisteni Zdravotni Socialni Vozidel Zivotni Online Havarijni Zahranici Urazove 2009 Duchodove 2010 Dobrovolne Osvc Kooperativa Mpsv Investicni Tehotenstvi Doba Pro Vyloucena

Překlepy: sůchod eůchod růchod fůchod cůchod xůchod ddůchod ůchod tůchod dzchod dhchod djchod dichod duuchod dchod dochod důxhod důdhod důfhod důvhod důcchod důhod důkhod důcgod důczod důcuod důcjod důcnod důcbod důchhod důcod důchid důchkd důchld důchpd důchood důchd důchos důchoe důchor důchof důchoc důchox důchodd důcho důchot


Vyhledávání:


Nejzajímavější: